KONKURS! Supernowa Co nowego Autorzy Książki Wydawnictwo Teksty Bannery


NOWOŚCI, WIADOMOŚCI

06.12.2004 20:12
"Fantastyczne Krainy" w Traffic Club
Serdecznie zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w księgarni Traffic Club (ul. Bracka 25, Warszawa, III p.) 8 grudnia o godzinie 18.00.

Tematem spotkania będą "Fantastyczne Krainy". Będziemy rozmawiać o tym, dlaczego niektóre wykreowane przez artystów światy tak zapadają nam w pamięć. Od czego zależy powodzenie takiej wizji i dlaczego autorzy często wracają do wcześniej wykreowanych rzeczywistości.

Gośćmi spotkania będą:

Marcin Przybyłek - z wykształcenia lekarz, obecnie prowadzi własną firmę szkoleniową. Miłośnikom fantastyki dał się poznać najpierw jako publicysta (pisał o grach komputerowych w "Świecie Gier komputerowych" i "Nowej Fantastyce"), a potem jako autor opowiadań i powieści toczących się w świecie Gamedec łączących fantastykę z czarnym kryminałem).

Tomek Nowak - prywatnie fan i miłośnik fantastyki, a służbowo ekonomista i publicysta specjalizujący się w rynku książki (wieloletni współpracownik REBISU).

Organizatorzy: Konfederacja Fantastyki "RASSUN", Traffic Club, Dom Wydawniczy REBIS, Wydawnictwo superNOWA.

Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych.

Tradycyjnie przewidujemy konkursy z nagrodami dla uczestników spotkania.18.11.2004 20:59
Witold Jabłoński w Toruniu
Witold Jabłoński (Uczeń czarnoksiężnika, Metamorfozy) odwiedzi Toruń, gdzie 24.11 (środa) o godz. 18.00, w Ratuszu Staromiejskim spotka się z
czytelnikami. Spotkanie jest powiązane z wystawą "Templariusze. Historia i
mit", która jest eksponowana w Muzeum Okręgowym w Toruniu.

Witold Jabłoński - jest autorem mrocznej sagi fantasy o średniowiecznym
alchemiku Witelonie, który jako agent tajnego bractwa templariuszy próbuje
ingerować w politykę, posługując się intrygą i czarną magią. Powieść,
napisana w formie średniowiecznego pamiętnika, wciąga czytelnika w opisywany świat i daje mu złudzenie niemal uczestnictwa w historycznych wydarzeniach.
Spotkanie poprowadzi kurator wystawy Sławomir Majoch.

Serdecznie zapraszamy.


17.11.2004 17:12
Marcin Przybyłek w Lublinie
Marcin Przybyłek będzie gościem Falconu (Konwent Miłośników Fantastyki). Autor spotka się z czytelnikami w sobotę 20 listopada o godz. 18.00 (IV Liceum Ogólnokształcącym im M. Sempołowskiej przy ulicy Szkolnej 4 w Lublinie).

"Za kulisami pracy gamedeka: psychologiczny warsztat Torkila Aymora: sprawy męsko - damskie" to główny temat spotkania.
Autor książki "Gamedec. Granica rzeczywistości" opowie o różnicach w komunikacji męskiej i kobiecej (liczne przykłady z życia codziennego) i udzieli rad, jak postępować w różnych, często trudnych czy niezręcznych sytuacjach (męsko-damskich, komunikacyjnych), oraz przybliży tajemnice mowy ciała ze szczególnym uwzględnieniem sygnałów przychylności /uwodzenia/ zainteresowania.
Torkil Aymore - gamedec ma bardzo szeroką wiedzę z zakresu komunikacji. Dlatego udaje mu się rozwiązać wiele spraw, w których czynnikiem sprawczym są ludzie (a nie urządzenia), a przy okazji, na zasadzie efektu ubocznego, zyskuje sympatię kobiet. Jak to robi?
Serdecznie zapraszamy.


11.10.2004 18:53
Andrzej Sapkowski w Krakowie, Warszawie...

14 października (czwartek) Andrzej Sapkowski odwiedzi Kraków. W Klubie pod Jaszczurami o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z czytelnikami. Wcześniej w księgarni sieci Matras na Rynku Głównym 23 autor od godz. 17.30 będzie rozdawał autografy.

20 października (środa) odwiedzi Warszawę, gdzie w Empiku Juniorze przy Ścianie Wschodniej o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie autorskie.

Spotkania organizowane są z okazji wydania przez Niezależną Oficynę Wydawniczą NOWA drugiego tomu historycznej sagi fantasy BOŻY BOJOWNICY.
BOŻY BOJOWNICY to jedna z najważniejszych książek w dorobku Andrzeja Sapkowskiego. Autor wbrew protestom czytelników miał odwagę zakończyć kultowy cykl o wiedźminie Geralcie i stworzyć bohatera żyjącego w czasach historycznych, będącego za pan brat z możnymi ówczesnego świata, swobodnie poruszającego się zarówno po książęcych komnatach, jak i po obozach rozszalałych religijnych fanatyków.
Reynevan, w pierwszym tomie beztroski szaławiła, teraz spoważniał, nabrał doświadczenia i coraz zręczniej posługuje się magią. Pogrzebał też gdzieś swoje skrupuły: gotów jest zabijać nie tylko dla osobistej zemsty. Zafascynowany ideologią husyckich kaznodziejów, wygłasza hasła, które czytelnikom nieco starszym żywo przypominają pewien miniony ustrój. Efekt jest jednocześnie komiczny i makabryczny, zważywszy na konotacje historyczne. Na szczęście Reynevan wciąż ma przy sobie przyjaciół, którzy nie pozwolą mu narobić głupstw: cynicznego Szarleja, tajemniczego przybysza z zaświatów Samsona Miodka, trubadura Tybalda Raabego i bezwzględnych morderców z Vogelsangu.

Patronat medialny: Radio RMF FM, Playboy, Empik, Wirtualna Polska, Merlin.

Serdecznie zapraszamy07.10.2004 19:46
Wywiad z Arturem Baniewiczem
Na stronie internetowego Magazynu Załoga G pojawił się wywiad z Arturem Baniewiczem.


29.09.2004 10:14
30 WRZEŚNIA premiera BOŻYCH BOJOWNIKÓW Andrzeja Sapkowskiego!
Czytelnicy, którzy niecierpliwie czekali na drugi tom historyczno-fantastycznej sagi twórcy cyklu o wiedźminie, na pewno nie doznają zawodu. BOŻY BOJOWNICY to kolejna epicka opowieść o losach Reinmara z Bielawy, medyka spokrewnionego z wielkimi ówczesnego świata. Encyklopedyczna wiedza historyczna autora i dbałość o szczegóły (osobiście odwiedzał wiele miejscowości, gdzie rozgrywają się opisane przez niego wydarzenia) sprawia, że na kartach książki odżywa Dolny Śląsk z początku XV wieku, a zamierzone anachronizmy dodają jeszcze literackiego smaku.

Wojny husyckie w latach 1419-1434 to bardzo krwawy okres w dziejach Dolnego Śląska. Reynevan bierze w nich udział niemal od początku jako sympatyk, medyk opatrujący rannych, a później tajny agent i bezpośredni uczestnik krwawych bitew. W pierwszym tomie NARRENTURM wplątany w intrygi polityczne, teraz już otwarcie opowiada się po stronie husytów. Ścigany na Śląsku za zbrodnie, których nie popełnił, ucieka do Pragi. Służąc słusznej (w swoim mniemaniu) sprawie, pragnie jednocześnie pomścić śmierć brata. Dlatego ryzykując życiem wraca na Śląsk, gdzie ma nadzieję odnaleźć tajemniczych morderców brata... i tam odnajduje wreszcie swoj prawdziwą miłość.


02.09.2004 13:05
Spotkanie autorskie Zbigniewa Batki 12 września w Zgierzu
Zapraszamy na spotkanie autorskie Zbigniewa Batki, które odbędzie się w "Stacji Nowa Gdynia" w Zgierzu k. Łodzi (ul. Sosnowa 1, www.nowa-gdynia.pl), 12 września (niedziela) o godz. 12.30.
Wybitny tłumacz i autor opowie o swojej powieści pt. OKO (wydanej przez superNOWA). OKO to rzecz zwariowana, pełna surrealistycznych odniesień, aluzji i humoru. To utrzymany w gombrowiczowskim duchu pastisz wszelkich możliwych gatunków literackich: kryminału, fantastyki, powieści podróżniczej, horroru i romansu.31.08.2004 12:09
NOWA POWIEŚĆ ANDRZEJA SAPKOWSKIEGO!
Długo oczekiwana kontynuacja Narrenturmu BOŻY BOJOWNICY Andrzeja Sapkowskiego ukaże się na przełomie września i października.

Historyczna saga fantasy ponownie wprowadza nas w świat średniowiecznego Dolnego Śląska, gdzie trwają krwawe wojny husyckie. Reynevan, ścigany przez tajemniczy zakon asasynów parających się czarną magią, przeżywa karkołomne przygody, walczy mężnie za wiarę, leczy rannych, mści się za doznane krzywdy i odnajduje wreszcie miłość swojego życia.


19.08.2004 12:35
Witold Jabłoński na Polconie w sobotę 21.08 o 13.00
Polcon 2004 – XIX Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki – Zielona Góra
Zapraszamy na spotkanie z Witoldem Jabłońskim, autorem Dzieci nocy i kontrowersyjnego Ucznia czarnoksiężnika, w sobotę 21.08 o godzinie 13.00 na terenie Uniwersytetu Zielonogórskiego (Campus B, al. Wojska Polskiego 69), który opowie o swej nowej książce Metamorfozy (wrzesień) oraz erotycznej stronie wampiryzmu w niezbyt przyzwoitej pogadance o tym, Jak kochają wampiry?06.07.2004 15:29
Witold Jabłoński w Gdańsku
Zapraszamy na spotkania (10 i 11 lipca) z Witoldem Jabłońskim, autorem Dzieci nocy i kontrowersyjnego Ucznia czarnoksiężnika, na konwencie Teleport w Gdańsku (8-11 lipca, ul. Podwale Staromiejskie 51/52), którego jest gościem honorowym.

Sobota 10 lipca
Godz. 20 - 21 Witold Jabłoński - spotkanie autorskie

Niedziela 11 lipca
Godz. 10 - 11. Witold Jabłoński - Jak kochają wampiry. Pisarz z Łodzi opowie o erotycznej stronie wampiryzmu - na podstawie rozlicznych przykładów z literatury i filmu, ze szczególnym uwzględnieniem "Draculi" i powieści Anne Rice.


30.06.2004 06:34
Artur Baniewicz w Koszalinie
W piątek 2 lipca o godzinie 16.00 gościem koszalińskiego EMPIKU (ul. Zwycięstwa 106/108) będzie Artur Baniewicz.
Autor będzie podpisywał swoją ostatnią książkę "Gdzie księżniczek brak cnotliwych" to trzeci sagi o czarokrążcy Debrenie z Dumayki . Kolejna przygoda czarokrążcy rozgrywa się na tle surowego zimowego pejzażu. Wyczerpani zbiegowie: Debren, Lenda i Zbrhl szukają schronienia w górskiej oberży, nie wiedząc, że nad tym miejscem i nad całym rodem oberżystek ciąży pradawna klątwa. Zamiast leczyć rany i nabierać sił do dalszej ucieczki, zbiegowie muszą znowu walczyć o życie, zarówno bronią konwencjonalną, jak i za pomocą magii. Stopniowo odkrywają, że ich losy nieprzypadkowo splotły się z losem pięknej oberżystki Petunki, że samo przeznaczenie skierowało ich do tego niedostępnego górskiego zakątka, ponieważ tylko jedno z nich może przełamać wielopokoleniową klątwę…
Epicka saga Baniewicza dzieje się w świecie na pozór średniowiecznym, gdzie jednak mamy do czynienia z przewrotnie przekształconymi realiami i problemami, znanymi nam aż za dobrze ze współczesności.
Serdecznie zapraszamy28.05.2004 09:11
Wywiad z Sapkowskim
Na stronie Empik News pojawił się wywiad z Andrzejem Sapkowskim. Znajdziecie go tutaj


01.04.2004 11:10
Wolski w Empiku
W piątek 16 kwietnia o godzinie 17.00 gościem warszawskiego Empiku na Nowym Świecie (pub Empik Club) będzie znakomity satyryk, prozaik, poeta i autor piosenek kabaretowych Marcin Wolski. Spotkanie połączone z prezentacją najnowszej książki Antybaśnie z 1001 dnia (superNOWA), poprowadzi Magdalena Walusiak. W tej powieści autor stworzył złożoną alternatywną rzeczywistość, powiązaną na wielu poziomach ze światem, jaki znamy, pozornie różną, jednak dziwnie znajomą. Książka jest napisana lekkim i dowcipnym językiem, podszyta ostrym erotyzmem, a jednocześnie pełna romantyzmu - zawiera też intrygujący wątek kryminalny.
Serdecznie zapraszamy
Zobacz relację ze spotkania!


Archiwum nowości
Rok 2023
Rok 2022
Rok 2021
Rok 2020
Rok 2019
Rok 2018
Rok 2017
Rok 2016
Rok 2015
Rok 2014
Rok 2013
Rok 2012
Rok 2011
Rok 2010
Rok 2009
Rok 2008
Rok 2007
Rok 2006
Rok 2005
Rok 2004
porównywarka telefonów komórkowych gsm