KONKURS! Supernowa Co nowego Autorzy Książki Wydawnictwo Teksty Bannery


NOWOŚCI, WIADOMOŚCI

29.11.2011 12:23
Superprodukcja audiobooków Wiedźmina: Ostatnie życzenie i Miecz przeznaczenia
WIEDŹMIN, MNIEJSZE ZŁO, OSTATNIE ŻYCZENIE, MIECZ PRZEZNACZENIA, WIECZNY OGIEŃ... ‒ to opowieści, które składają się na wyczarowany przez Andrzeja Sapkowskiego świat magii i miecza. Świat brawurowej przygody i humoru. Świat wiedźmina i jego zabójczo pięknej ukochanej. To wszystko trwa ponad 25 godzin i zostało zarejestrowane na czterech płytach CD. Głosów ludziom, nieludziom i innym zabawnym odmieńcom użyczyli m.in.: Krzysztof Banaszyk, Mariusz Benoit, Marcin Bosak, Jacek Braciak, Anna Dereszowska, Kazimierz Kaczor, Marian Opania, Maria Pakulnis, Wojciech Pszoniak, Dorota Segda, Henryk Talar oraz Wiktor Zborowski. W tle pobrzmiewa muzyka Adama Skorupy, a nastrój potęgują niesamowite dźwięki. Całość wyreżyserował Janusz Kukuła.


10.11.2011 12:19
Witold Jabłoński i Marcin Przybyłek na Falkonie w Lublinie
Falkon to festiwal poświęcony fantastyce, gromadzący miłośników książek, filmów, komiksów i gier. W tym roku organizowany po raz dwunasty przez lubelski klub Cytadela Syriusza. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie: prelekcje, dyskusje, warsztaty, pokazy, konkursy w niemal dziesięciu blokach tematycznych, spotkania z polskimi i zagranicznymi pisarzami, wszelkiego rodzaju gry, stoiska wystawców, a każdego wieczoru wyjątkowe atrakcje. Wśród zaproszonych gości m.in. Witold Jabłoński (cykl Gwiazda Wenus, Gwiazda Lucyfer) i Marcin Przybyłek (cykl GAMEDEC). Zapraszamy!

10 - 13 listopada, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji
ul. Bursaki 12, Lublin01.06.2011 15:32
Wiedźmin dla prezydenta Baracka Obamy
Polski rząd błysnął pomysłowością. Premier Donald Tusk podczas spotkania z prezydentem USA Barackiem Obamą podarował mu książki Andrzeja Sapkowskiego w wydaniu anglojęzycznym, które Autor osobiście zadedykował prezydentowi. Jak poinformowało CIR
Barack Obama otrzymał również grę "Wiedźmin 2" zrealizowaną na podstawie cyklu Andrzeja Sapkowskiego o wiedźminie Geralcie.

Białowłosy wiedźmin. Pogromca strzyg i bazyliszków. GERALT. Pojawiający się zawsze tam, gdzie nie wystarczą zwykłe czary ani osinowe kołki. Geralt jest profesjonalistą, mutantem strzegącym w świecie moralnej i biologicznej równowagi. Sapkowski powołał go do życia w 1986 roku i od tej pory wiedźmin zagościł w naszej wyobraźni już na stałe. Dziś książki Andrzeja Sapkowskiego sprzedają się w milionowych nakładach, tłumaczone sa na wiele języków (m.in. angielski, niemiecki, hiszpański, czeski, rosyjski, włoski, bułgarski, wegierski), a wyczynami i rozterkami Geralta inspirują się autorzy komiksów, filmowcy i twórcy gier komputerowych.


28.01.2011 13:43
Konkurs na dokończenie powieści Janusza A. Zajdla Drugie spojrzenie na planetę Ksi
Tego jeszcze nie było!
CO SIĘ DZIEJE NA PLANECIE KSI - ODSŁONA KOLEJNA!

Zmarły przedwcześnie jeden z najwybitniejszych twórców polskiej fantastyki i patron nagrody literackiej noszącej Jego imię pozostawił w papierach pośmiertnych kilka opowiadań i konspekty nieukończonych powieści. Część z tych opowiadań opublikowaliśmy w zbiorze RELACJA Z PIERWSZEJ RĘKI (superNOWA 2010), a konspekt i trzy rozdziały DRUGIEGO SPOJRZENIA NA PLANETĘ KSI wraz z powieścią CAŁA PRAWDA O PLANECIE KSI w jednym tomie w roku 2005.

Wszystkim przyjaciołom i wielbicielom talentu Zmarłego proponujemy literacką zabawę, a zarazem uczczenie w ten sposób Jego pamięci.


Spadkobierczynie Autora, panie Jadwiga Zajdel oraz Joanna Zajdel-Przybył wraz z wydawnictwem superNOWA ogłaszają konkurs na dokończenie powieści DRUGIE SPOJRZENIE NA PLANETĘ KSI.

Oznaczone godłem prace o objętości ok. 20-30 stron maszynopisu prosimy przysyłać na adres wydawnictwa (Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWA, ul. Nowowiejska 10/12, 00-653 Warszawa) w terminie do dnia 31.12.2011.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w czerwcu 2012 roku podczas prezentacji powieści i opowiadań nominowanych do przyszłorocznej Nagrody im. Janusza A. Zajdla.
Skład jury: Jadwiga Zajdel, Joanna Zaldel-Przybył, Tomasz Kołodziejczak, Mirosław Kowalski, Maciej Parowski, Rafał A. Ziemkiewicz.

Informacje dodatkowe można znaleźć na stronie internetowej wydawnictwa www.supernowa.pl bądź bezpośrednio u wydawcy e-mail redakcja@supernowa.pl

Patronat: Nowa Fantastyka, Czas Fantastyki
Archiwum nowości
Rok 2023
Rok 2022
Rok 2021
Rok 2020
Rok 2019
Rok 2018
Rok 2017
Rok 2016
Rok 2015
Rok 2014
Rok 2013
Rok 2012
Rok 2011
Rok 2010
Rok 2009
Rok 2008
Rok 2007
Rok 2006
Rok 2005
Rok 2004
porównywarka telefonów komórkowych gsm