KONKURS! Supernowa Co nowego Autorzy Książki Wydawnictwo Teksty Bannery


NOWOŚCI, WIADOMOŚCI

21.11.2012 09:27
Grzegorz Mathea. Pisarz, który przewidział zamach na prezydenta!

Grzegorz Mathea opisał w swojej książce „IV Rzeczpospolita” potencjalny zamach terrorystyczny na budynek sejmu, w którym znajdują się wszyscy posłowie, ministrowie oraz głowa państwa. Czytelnicy mówią, że autor przewidział próbę ataku Brunona K. na prezydenta Komorowskiego. A nawet, że dał napastnikowi wskazówki, jak tego dokonać.

Newsweek.pl: Atak terrorystyczny niezadowolonych, młodych nacjonalistów na sejm. Skąd Pana zainteresowanie takim tematem?

Grzegorz Mathea: Z wycieczki do sejmu. Jako szary obywatel wybrałem się tam, żeby zobaczyć budynek od środka. I to, co mnie zadziwiło, to kompletny brak ochrony najważniejszych osób w państwie. U nikogo nie wzbudziłem podejrzeń pytaniami o kamery w budynku i uzbrojenie straży marszałkowskiej. Sama przewodniczka udzieliła mi dokładnych informacji, łącznie z planem pomieszczeń w sejmie. Ta sytuacja powtórzyła się też w kancelarii premiera podczas dni otwartych. Podejrzewam, że tak wyczerpujące informacje dostałaby też osoba, która zamierzałaby je wykorzystać do ataku terrorystycznego.

Więcej na stronie Newsweek.pl

06.11.2012 14:08
Witold Jabłoński w Empiku

Serdecznie zapraszamy na panel dyskusyjny połączony ze spotkaniem autorskim:


Witolda Jabłońskiego ( Gwiazda Wenus, Gwiazda Lucyfer) i Dariusza Domagalskiego. Pisarze omówią swoje plany oraz  sytuację na polskim  rynku wydawniczym literatury "fantastycznej". 

Spotkanie odbędzie się w Empiku 10.11 (sobota) g. 13:30 przy ulicy Nowy Świat 15/17 w Warszawie.
08.10.2012 09:36
Gazeta Wyborcza o audiobooku Boży bojownicy
Brzdęk zbroi z XV wieku, stukot końskich kopyt na moście zwodzonym czy pieśni rycerskie - pieczołowicie odtworzone dźwięki z przeszłości są głównym walorem słuchowiska "Boży bojownicy".  Polecamy artykuł w Gazecie Wyborczej zdradzający kulisy powstania słuchowiska. Więcej


14.09.2012 14:19
Superprodukcja audiooboka Boży bojownicy Andrzeja Sapkowskiego!

Tak o historii nie mówił jeszcze nikt ...

Audiobook „Boży bojownicy” Andrzeja Sapkowskiego
Superprodukcja drugiej części Trylogii husyckiej
Premiera 6 października 2012r.!

„Boży bojownicy” to największa do tej pory produkcja audiobooka w Europie!
190 aktorów! 7 miesięcy nagrań! 5 miesięcy postprodukcji! Spektakularne efekty dźwiękowe i muzyczne. Pełen tekst książki zrealizowany w formie spektaklu dźwięku i wyobraźni.

Występują m.in.: Anna Dereszowska, Lesław Żurek, Krzysztof Wakuliński, Henryk Talar, Artur Barciś, Magdalena Różczka, Kazimierz Kaczor, Adam Ferency, Krzysztof Banaszyk, Jacek Lenartowicz, Krzysztof Gosztyła.
„Trylogia husycka" to nieoficjalna nazwa trzech powieści fantastyczno-historycznych autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Tłem wydarzeń całej serii są wojny husyckie, a głównym bohaterem jest Reinmar z Bielawy (Lesław Żurek). W skład trylogii wchodzą: „Narrenturm”, „Boży bojownicy”, „Lux perpetua”.
Trzypłytowe wydanie „Bożych bojowników” to kontynuacja audiobooka „Narrenturm”, który w 2009 roku stworzył na rynku wydawniczym w Polsce nową kategorię edytorską - superprodukcję audio !!!

O audiobooku:


Reżyseria: Janusz Kukuła - produkcje Teatru Polskiego Radia m.in. „Trylogia” Sienkiewicza, „Quo Vadis”, audiobooki „Wiedźmin”, „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

Muzyka: Adam Skorupa,- kompozytor ścieżki dźwiękowej do uhonorowanej wieloma międzynarodowymi nagrodami gry komputerowej „Wiedźmin”, uznany przez amerykański portal IGN najlepszym twórcą oryginalnej muzyki do gier komputerowych w 2007 roku.

Scenariusz: na podstawie książki „Boży Bojownicy” Andrzeja Sapkowskiego
Wydawca: Fonopolis i superNOWA
Czas trwania: 24h

O „Bożych bojownikach”:

„Rok nastał Pański 1427. Pamiętacie co przyniósł?
Wiosną wonczas, ogłosił papież Marcin V bullę Salvatoris omnium, w której konieczność kolejnej krucjaty przeciw Czechom kacerzom proklamował. W miejsce Orsiniego, który leciwy był i haniebnie nieudolny, obwołał papa Marcin kardynałem i legatem Henryka Beauforta. Beaufort aktywnie bardzo sprawy się ujął. Wnet krucjatę postanowiono, która mieczem i ogniem husyckich apostatów pokarać miała.
Gorące, skwarne było lato roku 1427.”
A co, pytacie na to Boży bojownicy?
Cóż, kontynuują oni swoją misję. Po rejzach ich oddziałów pozostają jeno zgliszcza i trupy. Reynevan, medyk z wykształcenia i powołania, bierze udział w krwawych bitwach. Jest wielokrotnie brany w niewolę, ale ze wszystkich opresji wychodzi cało. Z zadziwiającą gorliwością nastają na niego wszyscy: i Inkwizycja, i złowrogi Pomurnik, i pospolici raubritterzy, których nikt nie przekona, że Reynevan nie miał nic wspólnego z napadem na wiozącego znaczną sumę pieniędzy poborcę podatków. A także wyjątkowo nań zawzięty Jan von Biberstein, pan na zamku Stolz, obwiniający Reynevana o zniewolenie jego córki. Pan Jan obiecuje, że napcha gwałciciela prochem i wystrzeli w powietrze. U boku Bożych bojowników Reynevan walczy za prawdziwą wiarę, mści się za doznane krzywdy, i odnajduje wreszcie miłość swego życia.

Andrzej SAPKOWSKI ma fenomenalny dar narracji, wymyślania sensacyjnych wydarzeń, tworzenia sugestywnego nastroju. Tudzież błyskotliwe, z lekka cyniczne poczucie humoru: trzeźwiące, pozwalające tropić mniej lub bardziej zakamuflowane kpinki, odniesienia i cytaty.
„Polityka”

Świetnie się go czyta, znakomicie potrafi zawrócić w głowie wartką akcją, błyskotliwymi dialogami i niewymuszonym humorem.
„Playboy”
22.08.2012 16:24
Andrzej Sapkowski gościem honorowym Polconu we Wrocławiu
Gościem honorowym Polconu 2012 jest Andrzej Sapkowski.
Polcon odbędzie się w dniach od 23 do 26 sierpnia 2012 roku we Wrocławiu w budynkach Uniwersytetu Przyrodniczego przy pl. Grunwaldzkim 24 A.

Jednym z głównych punktów programu Polconu, obok spotkań z gośćmi honorowymi, pisarzami, redaktorami i jest wręczenie Nagrody im. Janusza A. Zajdla.

Andrzej Sapkowski jest laureatem licznych nagród, w tym Paszportu „Polityki” i nagrody im. Janusza A. Zajdla (pięciokrotnie); w 2003 roku nominowano go do nagrody Nike. W roku 2009 jako pierwszy nieanglojęzyczny autor został uhonorowany David Gemmell Legend Award. Jego książki są wydawane w prawie wszystkich krajach europejskich i USA, Chinach; szczególną popularnością cieszą się w Niemczech, Czechach, Rosji, Hiszpanii, na Litwie i na Ukrainie. Na motywach cyklu wiedźmińskiego powstały gry komputerowe WIEDŹMIN oraz WIEDŹMIN 2.27.06.2012 14:29
Rozstrzygniecie konkursu na dokończenie Drugiego spojrzenia na planetę Ksi
Miło nam Was poinformować, że ogłoszony przez spadkobierczynie Janusza A Zajdla, panie Jadwigę Zajdel i Joannę Zajdel-Przybył oraz nasze wydawnictwo konkurs literacki został rozstrzygnięty.
Uczestnicy konkursu stanęli przed nie lada wyzwaniem: dokończyć musieli powieść Janusza A. Zajdla „Drugie spojrzenie na planetę Ksi”, której pisanie przerwała Autorowi przedwczesna śmierć. Janusz A. Zajdel, patron najważniejszej nagrody literackiej polskich miłośników fantastyki, jeden z najwybitniejszych polskich twórców science fiction, czołowy przedstawiciel nurtu socjologiczno-politycznego w polskiej literaturze pozostawił po sobie nieukończony szkic drugiego tomu swej słynnej powieści „Cała prawda o planecie Ksi”: konspekt całości i trzy rozdziały. „Drugie spojrzenie...” miało opowiadać o dalszych losach bohaterów pierwszego tomu, pokazać z nieco innej perspektywy poddanych zbrodniczemu eksperymentowi społecznemu mieszkańców planety.
Uznaliśmy, że przez szacunek i podziw dla zmarłego w 1985 roku Autora, którego książki – stale przez nas wznawiane – cieszą się niesłabnącą popularnością, warto sprawić jego wiernym czytelnikom niespodziankę: doprowadzić przerwane dzieło do końca. Ogłosiliśmy konkurs na kontynuację „Drugiego spojrzenia...” Konkurs miał charakter otwarty, a chcących wziąć udział w naszej literackiej grze poprosiliśmy o dostarczenie kilkudziesięciostronicowej próbki tekstu i konspektu przewidywanej całości. Oczywiście, warunek był jeden: książka powinna być utrzymana w duchu pozostawionych przez Autora fragmentów, a swą stylistyką nawiązywać do stylu Janusza A. Zajdla.
Zadanie było więc trudne. Janusz A. Zajdel tworzył w zupełnie innych czasach i nawet on – wielki wizjoner i przenikliwy obserwator rzeczywistości – nie przewidywał chyba skali skoku cywilizacyjnego i technicznego, jaki nastąpił w ostatnich trzydziestu latach. Zmieniła się też literatura, jej środki wyrazu i cele.
A jednak udało się! W konkursie wzięło udział 26 autorów i – co najbardziej cieszy – znakomita większość z nich to ludzie nieznani w branży, debiutanci. Poziom nadesłanych prac jury uznało za wysoki, zważywszy, że regulamin był bardzo precyzyjny i nie pozwalał na śmielsze eksperymenty i odstępstwa od narzuconego przez Janusza A. Zajdla tematu i stylistyki.
A oto nasi laureaci:
Nagroda główna, czyli podpisanie z wydawnictwem superNOWA umowy na druk książki i z Agencją Artystyczną MTJ na audiobook – Marcin Kowalczyk.
Wyróżnienia:
Agnieszka Kwiatkowska (w charakterze nagrody dodatkowej jej tekst zostanie opublikowany w „Czasie Fantastyki”);
Alexander Gűtsche
Patryk Szachraj
Szymon Maksymów
Artur Mandas.
Marcin Kowalczyk urodził się w 1978 w Bydgoszczy, gdzie na tamtejszym Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego studiował i obronił doktorat. Filolog i kulturoznawca, autor książki o Leopoldzie Tyrmandzie Tyrmand karnawałowy. O nadesłanym przez niego tekście jeden z jurorów napisał: „Bardzo interesujące, dobry język, wciągająca akcja, niezłe umiejętności warsztatowe”.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
W imieniu jury
Mirosław Kowalski21.05.2012 10:26
Koty w Dzień dobry TVN
Polecamy omówienie antologii o kotach Jedenaście pazurów w Dzień dobry TVN!


07.05.2012 13:15
Andrzej Sapkowski na Targach Książki w Warszawie
Spotkanie z Andrzejem Sapkowskim 11 maja, w piątek, gościem Warszawskich Targów Książki będzie Andrzej Sapkowski. 15.00-15.30 - stoisko firmy Platon 313 C 16.00-17.00 - sala Kopernika, Kanapa Literacka Spotkanie z czytelnikami odbędzie się w atmosferze swobodnej dyskusji czytelników i sympatyków z Autorem. Chętni będą mogli poprosić o autograf. Zapraszają Wydawnictwo superNOWA, Warszawskie Targi Książki. Pałac Kultury i Nauki, Warszawa


11.01.2012 10:59
Wieczór z gwiazdami audiobooka Wiedźmin
17 stycznia 2012 w warszawskiej księgarni Traffic Club o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie z gwiazdami, które wzięły udział w nagraniu audiobooka „Wiedźmin” m.in. Anną Dereszowską, Krzysztofem Banaszykiem, Sławomirem Packiem, Krzysztofem Gosztyłą, Beatą Sadowską, Jakiem Braciakiem, Marcinem Bosakiem, Dorota Segdą, Marią Pakulnis, Henrykiem Talarem, Wiktorem Zborowskim. Po wielkim sukcesie książki oraz gry komputerowej „Wiedźmin” (prawie 2 miliony sprzedanych egzemplarzy), czas na audiobooka! Premiera odbyła się w listopadzie 2011 roku. Zrealizowane zostały dwa pierwsze zbiory opowiadań będących wstępem do Sagi o Wiedźminie „Ostatnie życzenie” i „Miecz przeznaczenia”. Każdy tom składa się z dwóch płyt CD. W tym spektakularnym słuchowisku wzięło udział ponad 60 gwiazd polskiej sceny! Podczas spotkania z gwiazdami „Wiedźmina” między godziną 19.00 a 21.00 będzie można wziąć udział w niecodziennym konkursie „Zostań głosem Wiedźmina!”, porozmawiać z gwiazdami oraz zebrać autografy na audiobookach. Konkurs „Zostań głosem Wiedźmina!” Konkurs odbędzie się 17-go stycznia w księgarni Traffic Club w Warszawie podczas Wieczoru z Gwiazdami audiobooka „Wiedźmin”. Może wziąć w nim udział każdy, kto chciałby spróbować swoich sił jako aktor. Każdy kto potrafi zmienić głos i ma odwagę zaprezentować swój talent publicznie! 1. Nagrodami w konkursie są audibooki z autografami gwiazd. 2. Nagrodą główną jest nagranie z profesjonalnymi aktorami kolejnego bestsellera Sapkowskiego: „Boży Bojownicy”. 3. W jury konkursowym zasiądą odtwórcy głównych ról audiobooka oraz reżyser Janusz Kukuła i prezes wydawnictwa Fonopolis Błażej Kukla. Zapraszamy!


Archiwum nowości
Rok 2023
Rok 2022
Rok 2021
Rok 2020
Rok 2019
Rok 2018
Rok 2017
Rok 2016
Rok 2015
Rok 2014
Rok 2013
Rok 2012
Rok 2011
Rok 2010
Rok 2009
Rok 2008
Rok 2007
Rok 2006
Rok 2005
Rok 2004
porównywarka telefonów komórkowych gsm