KONKURS! Supernowa Co nowego Autorzy Książki Wydawnictwo Teksty Bannery
superNOWA
Warszawa 2008
Stron: 300
Oprawa
ISBN: 978-83-7578-015-4

ZAKOPANE: Luftkurort 1940


Jacek Rębacz

Jest zima 1940 roku. Kończy się pewna epoka w historii miasta pod Giewontem. Przedwojenne, wieloetniczne Zakopane, gdzie żyli obok siebie Polacy, Górale, Żydzi, Niemcy i Ukraińcy, przeobraża się w kurort dla niemieckich lotników. Powstaje Goralenvolk. Okupanci rozpoczynają przebudowę miasta. Zakopane ma wkrótce wizytować Heinrich Himmler, a zaciszny kurort pod Tatrami zostaje wybrany jako miejsce spotkania tajnych delegacji.
W takim czasie do miasteczka przybywa pewien młody uciekinier, który nie wie jeszcze, że odnajdzie tutaj wielkie uczucie a jego samego dopadną nie mniejsze kłopoty.
„Zakopane: Luftkurort 1940, to brawurowo opowiedziana przygodowo-szpiegowska historia rogrywająca się w starannie odtworzonej scenerii Zakopanego z początkowych miesięcy wojny.

Co kryje się za tajemniczym zniknięciem pewnego rotmistrza? Jaką misję ma do spełnienia cichociemny Drawiński? Co się stało z zaginionym transportem polskiego złota? Co o wspomnianych sprawach wiedzą sowieccy szpiedzy i pracownicy Abwehry?
Czy trzy skrzynie złota i kosztowności to dosyć, aby odmienić życie?

Zobacz: ZAKOPANE SEZON NA SAMOBÓJCÓW i POKÓJ Z WIDOKIEM NA CMENTARZ, SPINALONGA. 

 Recenzje
Onet
Portal kryminalny
Zbrodnia w Bibliotece
Tygodnik Podhalański
Valkiria
kup w solarisnet.pl >>
kup w merlinie >>
porównywarka telefonów komórkowych gsm