KONKURS! Supernowa Co nowego Autorzy Książki Wydawnictwo Teksty Bannery
superNOWA
Warszawa 2013
Stron: 0
Oprawa
ISBN: 978-83-7578-049-9

Lux perpetua - Audiobook


Andrzej Sapkowski

Tak o historii nie mówił jeszcze nikt …
Audiobook „Lux perpetua” Andrzeja Sapkowskiego
Superprodukcja trzeciej części Trylogii Husyckiej

„Lux Perpetua” to trzeci tom fantastyki historycznej z serii „Trylogii Husyckiej” w wykonaniu Andrzeja Sapkowskiego. W czasie wojen Husyckich, główny bohater Reynevan chce pomścić brata zamordowanego przez demonicznego Pomurnika. Podążając przez ziemie śląskie, czeskie i polskie, poszukując zemsty, wplątuje się w miłosne i polityczne intrygi. Gdy odnajduje prawdziwe uczucie, jego wybranka zostaje porwana. On, medyk, zielarz, idealista oraz bezinteresowny obrońca chorych i cierpiących, musi wcielić się w rolę husyckiego szpiega, dywersanta, zabójcy i bezlitosnego mściciela. Rozdarty pomiędzy obowiązkiem a głosem serca, stawia wszystko na jedną kartę, byle wyrwać ukochaną z rąk wrogów.

Lux perpetua godnie wieńczy dzieło mistrza. Jest napisana z rozmachem, z niezwykłą dbałością o historyczny szczegół, z charakterystycznym dla Sapkowskiego humorem i wyczuciem językowym. Wojenne okrucieństwo kontrastuje ze wzruszającymi scenami miłosnymi, losy bohatera splecione z wątkiem wielkiej polityki zmierzają do nieuchronnego, a jednak zaskakującego finału.

O produkcji audiobooka:

Produkcja „Trylogii Husyckiej” to największa do tej pory produkcja audiobooka w Europie. W części „Boży bojownicy” wystąpiło aż stu siedemdziesięciu aktorów. W nagraniu usłyszymy spektakularne efekty muzyczne przygotowane przez Adama Skorupę (uznanego przez amerykański portal IGN najlepszym twórcą oryginalnej muzyki do gier komputerowych w 2007 roku za oprawę muzyczną gry „Wiedźmin”). Producentami audiobooka są Fonopolis i SuperNOWA, które wspólnie wydały już dwa tomy opowiadań: Wiedźmin oraz Boży bojownicy.

Realizatorzy


Ekipa realizatorów do sprawdzeni i doświadczeni twórcy którzy pracowali m.in. przy takich produkcjach jak: opowiadania wiedźmiśńkie czy Boży bojownicy.


Scenariusz i reżyseria – Janusz Kukuła PR S.A.
Muzyka – Skorupa Music & Sound Production
Kompozytorzy – Adam Skorupa, Krzysztof Wierzynkiewicz
Gitary – Aleksander Grochocki


Zgranie dźwięku – Błażej Kukla
Nagranie dialogów – Paweł Szaliński PR S.A.
Udźwiękowienie – Magda Szymczyk
Efekty synchroniczne – Ula Bylica i Jarosław Kędzierski
Kierownik produkcji – Romuald Cieślak


Zdjęcie A. Sapkowskiego – Wojciech Koranowicz
Projekt graficzny wykorzystujący okładkę książki autorstwa
Tomasza Piorunkowskiego – Nudesignu studio graficzne
Na okładce fragment obrazu Pietera Breughla Triumf śmierci

A wywiad z reżyserem Januszem Kukułą obejrzycie tutaj

Kup w Fonopoliskup w solarisnet.pl >>
kup w merlinie >>
porównywarka telefonów komórkowych gsm